Adalar antika kuran alanlar

Kategoriler: Antika kuranı kerim alanlar
Konum: Adalar İstanbul
Görüntülenen: 12
İlanı verenle iletişime geç
Eposta Gönder
Yayınlanma tarihi: Aralık 21, 2018

Açıklama

Adalar antika kuran alanlar Osmanlı'nın son dönem ünlü hattatlarının özenerek, sülüs nesih hat türüyle yazdığı, altın yaldızlı ve tezhipli kuran-ı kerimleri gerekirse daha detaylı inceleme yaptırmak suretiyle gerçek değerinde satın almaya gayret gösterir. Adalar antika kuran alan yerler baskı olmaması kaydı ile çok düzgün bir hat sanatıyla yazılan Antika kuran-ı kerimleri alabilir.

Adalar antika kuran-ı kerim alanlar en fazla, Osmanlı dönemine ait veya daha eski çağlardan kalma da olabilir, Antika kuran-ı kerimlerin kapakları deri ciltli, yaldızlı bir deri kutuya yerleştirilmiş, başlık sayfası zengin bir şekilde gösterilmiş, tek tek sayfaların metni el yaldızıyla çerçevelenmiş ve aynı zamanda yaldızlı metinlerde paragraflar var, bazı sayfalar kenarlarda süslenmiş el yazması kuran-ı kerimleri değerli kılar.

Adalar antika kuran alan yerler, el yazması olan bütün kitapları alacak yada alıyor diye bir şey yok. Kuran-ı kerimlerin hepsi de Antika Kuran diye geçmez. Adalar antika Kuran- kerim alıcıları olarak, her eski eşya da para edecek diye bir durum olmadığı gibi. Özellikle eski el yazmalarının maddi değeri olabilmesi için belirli kriterlere sahip olması gerekiyor. El yazması olması, baskı olmaması birinci şart.

Adalar antika kuran-ı kerim satış fiyatlarının belirlenmesi için, Antika kuran-ı kerim diyebilmemiz için baskı olmaması gerekiyor. İkinci olarak hangi hattatın yazdığı büyük önem taşıyor. Hafız Osman veya Mahmut Celaleddin gibi ünlü bir hatta yazmış ise değeri artıyor. Antika Kuran'da tezhip de çok önemli. Süslemesinin göz alıcı olması da değerini artırıyor. Bazen yapan hattatın imzası da olabiliyor. O imza da kişisine göre el yazmasını daha değerli kılabilir. Cildinin güzel olması ve son olarak iyi korunmuş olması da şart.

Adalar antika el yazması kitap alanlar, Adalar eski kuran-ı kerim alanlar, Adalar antika kuran-ı kerim satanlar, Adalar antika kuran-ı kerim alıcıları veya buna benzer kelimeler ile en fazla da Adalar antika kuran satmak istiyorum yazdım siz çıktınız, Antika kuran var bende alıyor musunuz ve benzeri sorular ile karşılaştığımız bu günlerde Adalar Antika Kuran alanlar olarak bilgilendirmeye çalıştık. İstanbul Antikacı

Ek bilgi

İletişime Geç

Eposta Gönder

  Yorumlar

   You must log in or register a new account in order to post comments

   Giriş Kayıt Ol

   Önemli Bilgi

   • Kendi Güvenliğiniz İçin Hiçbir Şekilde Ön Ödeme Ve Kapora Adı Altında Ödeme Yapmayınız
   • Güvenli Alışveriş İçin Onaylı Üyeleri Tercih Ediniz.
   • Alışverişlerinizde Hiçbir Şekilde TC Kimlik no veya Nüfüs Bilgilerinizi Vermeyin
   • Alışverişlerinizde Mutlaka Tanınmış Kargo Firmalarıyla Yapın Ve Görevlinin Yanında Kontrol Edip Ürünü Teslim Alın.Bunun Dışında Üründe Sorun Varsa Tutanakla İade Edin Ve Ödeme Yapmayın.

   İlgili İlanlar

   Top