Şişli antika gramafon alanlar

Kategoriler: Antika Gramofon Alanlar
Konum: Şişli İstanbul
Görüntülenen: 4
İlanı verenle iletişime geç
Eposta Gönder
Yayınlanma tarihi: Aralık 30, 2018

Açıklama

Şişli antika gramafon alanlar olarak ilk önce gramafon nedir? Antika gramafon ne işe yarar? Antika gramonları kim yada kimler tarafından üretildi ve günümüze kadar nasıl geldi, bunun bilgisini paylaşım. gramafon sesleri tel, plak, bant gibi herhangi bir cisim üzerine kaydedip, daha sonra bunları dinlemek için kullanılan cihazdır. gramafonun tarihi 1877’de Thomas Edison’un icat ettiği fonograf ses kaydetme cihazı başlar. Bu aletle bir diyafram, iğne ve iğnenin üzerinde gezdiği kalay yaprağı kullanıldı.

Şişli antika gramafon satış mağazaları tarafında da bilindiği gibi, Edison Antika gramafon icat ettiği sıralarda içeriden gelen garip sese yöneldi, gördüğü şeye inanamamıştı, masanın üzerinde duran işitme aleti rüzgarın etkisi ile yeni çalıştığı pil üzerine yaslanmış, edisonun banyoda söylediği şarkıyı tekrarlıyor, gözlüklerini takip düzeneği incelediğinde işitme aletinin kulağa gelen sivri kısmı galvaniz kaplı kutuyu çizmiş ve izler bırakmıştır, sonra ayni iz üzerinden tekrar hareket eden işitme cihazı edisonun sesini kaydetmiştir.

Şişli antika gramafon alan yerler; Kaydetme ve dinleme işleri için iki ayrı sistem vardı. Bu zamana kadar fonoğraf olarak adlandırılan alet, 1885’te telefonun mucidi Alexander Graham Bell’in kaydetmede balmumu kullanarak geliştirdiği makine ile birlikte grafofon adını aldı. bir çok icat gibi bu da tesadüf eseri bulunan bir icat dır antika gramafon. Şişli antika gramafon alan insanlar gibi, yüzyıllar boyu bir kus gibi uçmayı, bir balık gibi yüzmeyi hayal etmişler ve bunun neticesinde uçağı ve gemiyi icat etmişlerdir.

Şişli antika gramafon alım satım bir sesi kaydetmek ve daha sonra bunu tekrar dinlemeyi istemek edisonun gramafonu icat ettiği güne dek hayal edilmiş yada düşünülmüş bir şey değildi. Edison az işiten bir insandı ve daha iyi duyabilmek için huni benzeri bir aleti kulağına tutarak daha iyi işitiyordu, o sıralarda yeni bir pil üzerinde çalışıyordu, üzeri galvaniz kaplı silindir bir kutu masanın üzerinde durmaktaydı, iyi işitmek için kullandığı alet de masadaydı.

Antika gramafon emil berliner tarafından patenti alınan fonografın gelişmiş şeklidir. Edison tarafından icat edilen fonograf silindirle çalışırken gramafon taş plaklarla çalışır. zemberekle çalışan bir plak döndürücü plak dakikada ortalama 78 kere döndürerek gramafon iğnesinin plak üzerindeki helezon oyuklarda dolaşmasını ve sesin diyaframa ulaşmasını sağlar. diyafram ise sesi büyütür ve borazan aracılığıyla sesi dışarıya verir. çok basit bir teknikle müzik dinlenmesini sağlar.

Ek bilgi

İletişime Geç

Eposta Gönder

  Yorumlar

   You must log in or register a new account in order to post comments

   Giriş Kayıt Ol

   Önemli Bilgi

   • Kendi Güvenliğiniz İçin Hiçbir Şekilde Ön Ödeme Ve Kapora Adı Altında Ödeme Yapmayınız
   • Güvenli Alışveriş İçin Onaylı Üyeleri Tercih Ediniz.
   • Alışverişlerinizde Hiçbir Şekilde TC Kimlik no veya Nüfüs Bilgilerinizi Vermeyin
   • Alışverişlerinizde Mutlaka Tanınmış Kargo Firmalarıyla Yapın Ve Görevlinin Yanında Kontrol Edip Ürünü Teslim Alın.Bunun Dışında Üründe Sorun Varsa Tutanakla İade Edin Ve Ödeme Yapmayın.

   İlgili İlanlar

   Top