Silivri antika ferman alanlar

Kategoriler: Antika ferman alanlar
Konum: Silivri İstanbul
Görüntülenen: 3
İlanı verenle iletişime geç
Eposta Gönder
Yayınlanma tarihi: Ocak 1, 2019

Açıklama

Silivri antika ferman alanlar; Ferman, hükümdarın tuğrasını taşıyan yazılı emir Farsça buyurmak, emretmek anlamına gelir. Silivri antika ferman alan yerler olarak ferman nedir? İsterseniz biraz açıklama getirelim. Silivri antika ferman kelimesinin anılması, antika ferman yazıldığı kişinin rütbe ve derecesi önemlidir. Silivri antika fermanın gönderilme sebebi, antika fermanın gönderilen kişiye emir olunması, Antika fermanda yazan işin yerine getirilmesi ve bitirilmesi gibi ayrıca gönderen kişinin mühür, imza ve yazıldığı tarih gibi detayların olmasıdır.Antika Fermanlar, Osmanlıların tarihinin diplomatik, ekonomik, dini, askeri ve daha birçok sosyal yönlerini kapsayan önemli bir bilgi kaynağı oluşturmaktadır. Elbette ki Osmanlı toplumunda fermanlara verilen önem, bu belgelerin sanat değerleriyle de kendini göstermekteydi.

Osmanlı dönemindeki fermanları hepimiz biliyoruz. Elinizde böyle bir evrak, döküman yada belge var ise Silivri antika ferman alanlar, Silivri Osmanlı antika ferman alanlar, Silivri antika ferman alan yerler, Silivri antika padişah fermanı alanlar, Silivri antika ferman fiyatları, Silivri antika ferman satış yerleri, Silivri antika ferman satmak istiyorum, Silivri antika ferman nasıl satarım, Silivri antika ferman kimler alır, Silivri antika ferman alıcıları gibi benzerinde bir çok kelime ile arayarak size en cazip gelen ferman alan antika firması ile görüşerek, her iki tarafın ortak bir noktada buluşması halinde alım satım yapılabilir.

Silivri antika ferman alan yerler Osmanlılarda Ferman, yedi esas üzerine yazılırdı: Osmanlılarda iki çeşit fermana rastlanmaktadır. Fermanlardan birisi, doğrudan doğruya divandan, maliyeden yazılarak üzerine hükümdarın tuğrası çekilerek, gönderilen emr-i şerif idi. Diğeri ise antika tuğralı bir fermanın üzerine ve baş tarafına padişahın kendi el yazısıyla fermanda yazılanı teyit eden iradedir. Silivri antika ferman alım satım Hatt-ı Hümayunla Muvaşşah, yani padişahın el yazısıyla tezyin edilmiş olan ikinci çeşit ferman, işin ehemmiyetini göstermek, hakkında teveccüh gösterilen zata, yahut da tehdit edici olarak bir vali veya serasker vesaireye gönderilirdi. Ferman şekil olarak, divani hat denilen girift keşideli yazıyla yazılırdı.

Silivri antika ferman alan antikacılar, Antika Ferman, Farsça da ki buyurmak, emretmek mastarından türetilmiştir. Sözlükte ise emir, emir name, buyruk, hükümdar alameti gibi anlamları vardır. Bir tarih terimi olarak ise; yapılması gereken bir iş, ifâ edilmesi gereken bir görev için hükümdar tarafından verilen ve hükümdarın tuğrasını taşıyan yazılı emirdir. Silivri ferman alanlar veya Silivri antika ferman satmak isteyen insanların bu konuları çok iyi bilmesi gerekir ki elinde varsa böyle ferman yada berat değerini anlayabilsin. Silivri Antika ferman alan yerler Osmanlı dönemine ait olduğunu düşündüğünüz fermanların üzerinde mühür ve imza olmasının yanı sıra antika fermanı yazan kişinin rütbesi ve yazıldığı tarihin bilinirliği antika ferman gibi evrakları daha değerli yapmaktadır.

Ek bilgi

İletişime Geç

Eposta Gönder

  Yorumlar

   You must log in or register a new account in order to post comments

   Giriş Kayıt Ol

   Önemli Bilgi

   • Kendi Güvenliğiniz İçin Hiçbir Şekilde Ön Ödeme Ve Kapora Adı Altında Ödeme Yapmayınız
   • Güvenli Alışveriş İçin Onaylı Üyeleri Tercih Ediniz.
   • Alışverişlerinizde Hiçbir Şekilde TC Kimlik no veya Nüfüs Bilgilerinizi Vermeyin
   • Alışverişlerinizde Mutlaka Tanınmış Kargo Firmalarıyla Yapın Ve Görevlinin Yanında Kontrol Edip Ürünü Teslim Alın.Bunun Dışında Üründe Sorun Varsa Tutanakla İade Edin Ve Ödeme Yapmayın.

   İlgili İlanlar

   Top